Redakcja

Paulina

PAULINA JARZĄBEK

O sobie

Kocham kabaret – a już ten krakowski uwielbiam. Lubię odkrywać powiązania między kabaretem wczoraj i dziś. Wierzę, że Kabaret to nadal miejsce, teraz może mniej namacalne, ale pojemne, gdzie naprawdę każdy rodzaj sztuki może stać się jego składową. Kabaret to żywa kultura, tu i teraz, to piosenka i skecz, ale także ludzie i atmosfera, tworzący wspólnie jedno środowisko.

Więcej o mnie dowiesz się klikając w link do mojej strony: www.nawiasotwarty.pl

Czym zajmuje się na Verbum?

Interesują ją głównie klasyczne formy kabaretu, kabaret historyczny i jego powiązania ze współczesną estradą, a także multimedialne zjawiska kabaretowe. To są tematy, które najchętniej porusza w swoich tekstach na blogu. Verbum Na Polu powstał jako rozwinięcie jej kabaretowego fanatyzmu, przy współpracy kilku pozytywnych wariatek. Za co jest im wdzięczna.

Kontakt: Poza adresem e-mailowym verbumnapolu@gmail.com, w razie pytań możecie pisać na paulina_jarzabek_86@tlen.pl

AGATA NOWAKOWSKA

O sobie

Kabaret? Przewijał się przez moje życie od wielu lat, ale w znacznie mniejszym stopniu. Kraków pozwolił tę pasję rozbudzić. Częste oglądanie kabaretu na żywo pozwoliło mi docenić to, na co wcześniej nie zwracałam uwagi.

Czym zajmuje się na Verbum?

O swojej funkcji na blogu mówi: „Ahmed terrorysta, wymuszacz”. Pilnuje grafiku publikacji, brutalnie wymusza dotrzymywanie terminów i czuwa nad publikacją treści na Facebooku. Jest także znaną, gramatyczną nazistką. Żadna literówka nie ma u niej szans. Uzupełnia daty w naszym kalendarzu krakowskich imprez kabaretowych. Pomaga, wspiera, doradza i konsultuje. Prywatnie raczej miła.

ANETA TABISZEWSKA

O sobie

Od zawsze uwielbiałam się śmiać i żartować. Kabaretem zaczęłam interesować się będąc nastolatką, bezustannie oglądałam wtedy festiwale kabaretowe. Odkąd wyjechałam na studia do Krakowa i odkryłam takie coś jak wolontariat w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA, dzięki któremu mogę uczestniczyć w świecie kabaretu ,,od środka”, zafascynował mnie on jeszcze bardziej. Kabaret jest dla mnie odskocznią od codziennego zgiełku, pasją, którą kocham ponad wszystko i bez której nie wyobrażam sobie życia.

Czym zajmuje się na Verbum?

Pisze o współczesnym kabarecie krakowskim i relacjonuje spektakle kabaretowe artystów z innych części Polski, które odbywają się w Krakowie. Mistrzyni i magazyn sucharów w jednym. Z pasją obmyśla i realizuje kolejne wpisy i artykuły. Ponadto zasłynęła jako One Woman Show Bez Przesady, kiedy to podczas 32. PAKI zadebiutowała na scenie Rotundy zmiatając publiczność i prowadzącego swym nieodpartym urokiem.

Więcej o naszej Gwieździe przeczytacie na fan page’u One Women Show Bez Przesady.

W pierwszym roku naszej działalności współpracowała z nami także Ewelina Mucha, której serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!

EWELINA MUCHA

O sobie

Czym jest dla mnie kabaret ? To sztuka rozśmieszania, ale nie wyśmiewania, która pozwala mi spojrzeć poprzez pryzmat uśmiechu na różne aspekty życia. Kraków jest dla mnie epicentrum dobrego kabaretu. Według mnie dobry kabaret powinien zachowywać swój ludyczny charakter, akcentowany inteligentnym żartem, który niekiedy zmusza widza do myślenia, potrafi zagrać mu na emocjach, ale przede wszystkim zaskoczyć.