Małopolskie Festiwale Kabaretowe [cz. X]

Grafika

Przed nami kolejna część cyklu i kolejny, bardzo przyjemny Festiwal. Przeniesiemy się do okresu letniego, kiedy to gorące promienie słoneczne ogrzewały nasze twarze i ciała. Zatem dziś mówić będziemy o…

RABCZAŃSKIE LATO KABARETOWE

Festiwal ten odbył się po raz pierwszy w tym roku, w Rabce-Zdroju. Organizatorami tego wydarzania byli Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA oraz Miejski Ośrodek Kultury w wyżej wymienionej miejscowości. Celem imprezy było przede wszystkim rozbawienie publiczności do łez oraz bardzo dobra zabawa na najwyższym poziomie.

Całość Festiwalu była podzielona na trzy części, które odbywały się w okresie wakacyjnym. Były one zatytułowane „Terapia śmiechem”, co też miało swoje znaczenie. Bowiem organizatorzy chcąc zadbać o zdrowie mieszkańców, zafundowali im ową terapię, a jak wszyscy wiemy, śmiech przedłuża życie o 10 minut, więc mieszkańcy Rabki „przeżyją” nas o te właśnie kilka minut.

rabczanskie_lato_kabaretowe

Pierwszy występ odbył się 24 czerwca 2016 roku, wówczas wystąpił laureat tegorocznej PAKI David Mbeda Ndege oraz kabaret Młodych Panów, który podbił serca publiczności swoim jubileuszowym programem „10/10, czyli urodziny!”. Jeśli chodzi o ten program, recenzja ukazała się na naszym blogu, dla tych, którzy ją przegapili, przypominam. I chociaż nie było mnie w Rabce, jestem pewna, że chłopaki wykonali ten program również dobrze, jak w Rotundzie! Natomiast David jest początkującym stand-uperem, który porywa publiczność od pierwszego słowa, zwłaszcza, kiedy uczy wymawiać swoje nazwisko. 😉

Kolejna impreza miała miejsce 15 lipca 2016 roku. Ze swoim programem „Wszyscy jesteśmy wariatami, ale tylko ja się leczę” wystąpił Cezary Pazura oraz kolejni laureaci tegorocznej PAKI kabaret A jak. Publiczność bawiła się wyśmienicie zarówno podczas występu Pazury, który opowiadał m.in. o sprawach damsko-męskich czy kuchniach świata, jak i na skeczach kabaretu A jak, który wprowadził na scenę powiew damskiego spojrzenia na otaczający nas świat.

Ostatni występ 1. Rabczańskiego Lata Kabaretowego odbył się 19 sierpnia 2016 roku, gośćmi Amfiteatru byli  Marcin Zbigniew Wojciech (laureat PAKI) oraz kabaret Smile z programem „To ci tłumaczę”. I tego dnia rabczańska publiczność bawiła się świetnie przy anegdotkach Marcina i najnowszych skeczach kabaretu Smile. W Internecie pojawiła się także mała zajawka w wykonaniu kabaretu Smile, do obejrzenia tu.

Przez cały czas trwania festiwalu, można było uwiecznić te chwile w Fotobudce, a po wszystkich występach, artyści chętnie rozdawali autografy i gawędzili ze zgromadzonymi.

Takie festiwale także są potrzebne, byśmy mogli odstresować się po ciężkich dniach pracy. 😉 Nie muszę chyba mówić, że bardzo cieszy mnie ta inicjatywa, bowiem jak już wiecie lubię takie świeże projekty około kabaretowe. Mam nadzieje, że jest to początek nowego, prężnie rozwijającego się festiwalu kabaretowo-wakacyjnego!

ANETA TABISZEWSKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s