Kabaret na Obcasach [relacja – gościnnie]

Relację z babskiego wieczoru kabaretowego pod hasłem „Kabaret na Obcasach” napisała dla nas gościnnie Karina Kąsek. Dziękujemy! I zapraszamy do lektury.

Kabaretnaobcasach

KTO?
Kabaret Nomen Omen, Kabaret Hyrki, Kabaret Zalotka, Marek Gajewski i Krzysztof Jasiewicz (Kabaret Trzecia Strona Medalu)

CO?
Kabaret na Obcasach

GDZIE?
Klub Gwarek

KIEDY?
25.11.2015 r., 20.00

Kraków, chłodny listopadowy wieczór, myślisz wtedy, „matko, po co ja wychodziłam/łem z domu” i nagle wchodzisz do klubu Gwarek, którego nazwa idealnie wpisuje się w klimat tego wieczoru. Widzisz tłum uśmiechniętych, pozytywnie nastawionych do życia ludzi, którzy przyszli pozbyć się listopadowej chandry aż z trzema żeńskimi kabaretami.

Wszystko to w ramach projektu „Kabaret na Obcasach”, w którym biorą udział Kabaret „Nomen Omen” z Krakowa, Kabaret „Zalotka” z Zielonej Góry oraz Kabaret „Hyrki” z Warszawy. Pierwszy występ w ramach projektu odbył się w legendarnym Klubie „Gęba” w Zielonej Górze, następny odbędzie się w Warszawie.

Gospodarzami, a raczej gospodyniami, środowego wieczoru był oczywiście Kabaret „Nomen Omen”, który bardzo postarał się o to, żeby widzowie , a przede wszystkim Panie, czuły się podczas tego występu komfortowo. A to za sprawą przepysznych słodkości i licznych konkursów z iście damskimi nagrodami. Jurorami w czasie konkursów byli Marek Gajewski i Krzysztof Jasiewicz z Kabaretu „Trzecia Strona Medalu” i był to jedyny męski akcent w trakcie tego występu.

Wieczór rozpoczął Kabaret „Zalotka” z Zielonej Góry, zabierając publiczność m.in. do hotelu, gdzie największą władzę ma… pokojówka, oraz na casting, w którym brały udział Kopciuszek, Śpiąca Królewna i Mała Syrenka. Po ich występie na scenę wkroczyli chłopcy z Kabaretu „Trzecia Strona Medalu”, by rozpocząć pierwszy tego wieczoru konkurs, polegający na znalezieniu najdziwniejszej rzeczy, którą Panie trzymają w torebce. Publiczność brawami zadecydowała , że wygrał alarm antywłamaniowy.

Potem na scenie zaprezentowały się dziewczyny z grupy „Hyrki”, uświadamiając Paniom, dlaczego to mężczyznę trzeba zabrać do serwisu samochodowego, i dlaczego trzeba uważać na plaży, gdy ratownikiem jest kobieta. Po programie „Hyrek” ponownie pojawili się Marek Gajewski i Krzysztof Jasiewicz z nowym zadaniem konkursowym. Tym razem Panie na obcasach musiały stać na jednej nodze. Ta, która wytrzymała najdłużej, otrzymała nagrodę od kosmetycznego patrona projektu.

Jako ostatnie zaprezentowały sie gospodynie, czyli Kabaret „Nomen Omen”, pokazując publiczności, jak można wróżyć z ciastek przyszłość syna, marzącego o karierze malarza, a także jakie przeszkody musi pokonać przyszła żona, która spotyka się z matką chrzestną (podobieństwo do filmowego ojca chrzestnego zupełnie nie przypadkowe :)).

Publiczność podsumowała trzy występy bardzo gromkimi brawami, prosząc o bis. Dziewczyny zaproponowały więc widzom wspólną improwizację.

Czekamy na ostatni występ z cyklu „Kabaret na Obcasach”, który tym razem odbędzie się w Warszawie, a widzów gościć będzie Kabaret „Hyrki”.

KARINA KĄSEK

PS: Zapraszamy na audycję Kariny w radiu UJOT FM, Kąsek Żartu, w czwartki o 9.45.

Więcej o bohaterkach wieczoru:
Kabaret Nomen Omen
Kabaret Hyrki
Kabaret Zalota

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s